0 subscribers - no pronouns :c

Digi24 HD este un post de televiziune de informație non-stop

Digi24HD
9 hours ago - 57 likes

Timp de două săptămâni în 1976, Nadia Comăneci a fost probabil cea mai cunoscută persoană de pe planetă - a obținut șapte scoruri perfecte la Olimpiada de la Montreal, fiind prima gimnastă din istorie care a primit nota 10. Patru ani mai târziu, toată lumea se aștepta la o nouă evoluție stelară a „Zeiței de la Montreal” și cu toate că ar fi trebuit să câștige din nou aurul la individual compus, ea a ajuns în mijlocul unuia dintre cele mai aprinse incidente de la Jocurile Olimpice de la Moscova.

📝Citește întregul articol - tinyurl.com/v3uunc9d

#digi24 #știriledigi24

Digi24HD
13 hours ago - 222 likes

După 38 de ani, antrenorul Mircea Lucescu se întoarce pe banca tehnică a naționalei de fotbal a României, noul selecționer fiind prezentat oficial în cursul zilei de marți în cadrul unei conferințe de presă organizate de Federația Română de Fotbal (FRF).
📝Citește întregul articol - tinyurl.com/msrfu97s

Digi24HD
1 day ago - 145 likes

#olympics2024 Ana Bărbosu a pierdut bronzul la gimnastică după o contestație făcută de SUA.

A fost corectă decizia arbitrilor?

📝Citește întregul articol - tinyurl.com/y59xn482

Digi24HD
1 day ago - 68 likes

Ucraina susține că a distrus un bombardier rusesc Su-34 și a avariat alte două în urma unui atac cu drone asupra aerodromului Morozovsk din regiunea Rostov, în sud-vestul Rusiei. Spionajul militar ucrainean a publicat imagini din satelit în care se văd urmele atacului din weekendul trecut.

📝Citește întregul articol - tinyurl.com/bd9xysnv

Digi24HD
2 days ago - 98 likes

O familie din Spania a descoperit un mausoleu roman sub casă. Ce se ascundea înăuntru?

Digi24HD
3 days ago - 111 likes

De ce considerau Forțele Aeriene americane că este o risipă să investească în dezvoltarea sistemului GPS?

Digi24HD
4 days ago - 681 likes

Canotoarele române Gianina van Groningen şi Ionela Cozmiuc au obținut medalia de argint în Finala A a probei feminine de dublu vâsle, categorie uşoară, vineri, la Jocurile Olimpice 2024 de la Paris.

📝Citește întregul articol - tinyurl.com/3em7zf26

Digi24HD
5 days ago - 644 likes

David Popovici îşi doreşte ca medaliile obţinute de el la Paris să aducă mai multă atenţie pentru sport și să determine guvernul să investească în acest domeniu. Campionul a povestit aseară, într-un interviu pentru TVR la scurt timp după ce a câștigat bronz olimpic la 100 m liber, despre condițiile în care se antrenează el, comparativ cu sportivii din America sau Australia. „De-asta sunt așa bronzat cu urmele de ochelari, pentru că înot în aer liber”, a spus Popovici despre lipsa bazinelor de înot acoperite.

📝Citește întregul articol - tinyurl.com/4m9jp6ad

Digi24HD
6 days ago - 663 likes

David Popovici a câștigat medalia de bronz, după ce s-a clasat pe locul 3 în finala cursei de 100 metri liber, la Jocurile Olimpice de la Paris. El a câștigat deja o medalie de aur luni seara, la proba de 200 metri liber.

📝Citește întregul articol - tinyurl.com/bdetxsae

Digi24HD
6 days ago - 193 likes

Fosta campioană olimpică Nadia Comăneci a declarat marţi că locul 7 ocupat de România în finala feminină pe echipe la Jocurile Olimpice de la Paris este un lucru pozitiv pentru gimnastica românească, informează Agerpres.